Paskelbta: An, Sau 4th, 2011
Naujienos | Paskelbė admin

2011 m. visuotinis gyventojų ir būstų surašymas

Dalintis
Žymos

Kiekviena šalis turi tiksliai susiskaičiuoti savo gyventojus, surinkti juos apibūdinančią išsamią statistinę informaciją. Juk reikia žinoti, kiek yra vyrų ir moterų, jų amžiaus sudėtį, išsilavinimo lygį, pragyvenimo šaltinius, užimtumo ir profesinę struktūrą, tautinę sudėtį, kokį tikėjimą išpažįsta, kokias kalbas moka ir kt. Svarbu žinoti, kiek ir kokių žmonių gyvena kiekviename mieste, miestelyje, kaime ar, pavyzdžiui, sostinės senamiestyje. Tokius duomenis galima surinkti tik atliekant visuotinį surašymą, visiems gyventojams užduodant vienodus klausimus. Tuo pat metu surenkami ir duomenys apie būstus, sužinoma, kaip jais apsirūpinusios šeimos, namų ūkiai ir asmenys. Taigi surašymas parodo, kiek šalyje yra gyventojų, kokie jie ir kaip jie gyvena.
Visuotiniai gyventojų ir būstų surašymai dėl ypač didelio darbų masto organizuojami tik kas dešimt metų. 2011 m. surašymai vyksta visose Europos Sąjungos ir kitose pasaulio šalyse.
Lietuvoje visuotinis gyventojų ir būstų surašymas vyks 2011 m. kovo–gegužės mėnesiais. Surašymas patikslins gyventojų skaičių, atskleis realų Lietuvos gyventojų emigracijos per pastaruosius dešimt metų mastą.
Pirmą kartą gyventojai susirašyti galės elektroniniu būdu. Gyventojams suteikta galimybė atsakyti į surašymo lapo klausimus jiems patogiu metu. Šis būdas paprastesnis, nes dalis informacijos jau bus pateikta iš administracinių šaltinių (Gyventojų, Nekilnojamojo turto, Adresų registrų, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos duomenų bazės ir kitų administracinių šaltinių).
Surašymo lapai turi būti užpildyti už visus būsto gyventojus. Duomenis bus galima papildyti arba patikslinti viso surašymo metu. Planuojama, kad elektroninis surašymas tęsis dvi savaites.
Po elektroninio surašymo, nuo balandžio 5 iki gegužės 9 d., vyks gyventojų apklausa. Surašinėtojai lankys būstus ir apklaus elektroniniu būdu nesusirašiusius gyventojus. Surašinėtojus bus galima atpažinti iš specialių portfelių ir darbo pažymėjimų.
Gyventojai gali nesibaiminti dėl savo pateiktų duomenų saugumo. Surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik statistikos reikmėms.

Kiekvieno gyventojo dalyvavimas surašyme labai svarbus!


Straipsnis iš Statistikos departamento

Palikti Komentarą

XHTML: Galite naudoti html žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>