Paskelbta: Tr, Kov 28th, 2012
Naujienos | Paskelbė admin

Įdiegtos naujos elektroninės demokratijos priemonės

Dalintis
Žymos

Šiuo metu Raseinių rajono savivaldybės administracija baigia įgyvendinti projektą „Elektroninės demokratijos priemonių diegimas Raseinių rajono savivaldybėje“, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis. Projektą įgyvendina viešoji įstaiga „Centrinė projektų valdymo agentūra“, vykdo – Raseinių rajono savivaldybės administracija. Projekto vertė – 365 tūkst. 794 Lt.

Šio projekto įgyvendinimas padės Raseinių rajono gyventojams lengviau komunikuoti su vietos valdžia, aktyviau dalyvauti savivaldybės politiniame ir visuomeniniame gyvenime, atrasti ir plėtoti naują vietos gyventojų ir valdžios institucijų bendravimo formą. Savivaldybėje įdiegus modernias elektroninės demokratijos priemones, vietos gyventojai galės stebėti internetu ir operatyviai vertinti rajono Tarybos narių darbą.
Kadangi projekte numatytos veiklos jau praktiškai baigtos įgyvendinti, todėl gyventojai jau dabar gali naudotis naujai sukurtomis elektroninėmis paslaugomis. Savivaldybės svetainėje www.raseiniai.lt rajono gyventojai gali susipažinti su naujais Tarybos sprendimų projektais ir priimtais sprendimais, Tarybos narių balsavimo rezultatais.
Įdiegta sistema suteikia galimybę prisijungus per Elektroninius valdžios vartus teikti savo pastabas bei pasiūlymus įvairiais rajono Tarybos veiklos klausimais, reikšti nuomonę, komentuoti vietos valdžios sprendimus, balsuoti už Tarybos sprendimų projektus.
Interneto naršyklėje surinkus adresą e-demokratija.raseiniai.lt/video/ arba pagrindiniame Savivaldybės puslapyje pasirinkus nuorodą „Transliacijos“ jau galima tiesiogiai stebėti vaizdo ir garso transliacijas iš Tarybos posėdžių bei stebėti ar atsisiųsti į asmeninį kompiuterį pasirinkto anksčiau įvykusio posėdžio vaizdo ir garso archyvinę medžiagą.
Paspaudus nuorodą „Teisės aktų paieška“ ir pasitelkus įvairius paieškos kriterijus (teisės akto numerį, datą, rūšį ar raktinius žodžius) galima rasti aktualizuotus rajono Savivaldybės tarybos sprendimus nuo 2000- ųjų metų, viešus Savivaldybės mero potvarkius ir administracijos direktoriaus įsakymus nuo 2009 – ųjų metų.
Adresu blog.raseiniai.lt sukurtas Savivaldybės tinklaraštis, kuriame rajono valdžia ir tarybos nariai galės reikšti savo nuomonę Raseinių rajonui aktualiais klausimais, gyventojai forumų ir komentarų pagalba galės diskutuoti, keistis nuomonėmis, bendrauti su politikais.
Tikimės, kad projekto metu įvykdytos priemonės padidins Raseinių rajono savivaldybės institucijų darbo efektyvumą, skaidrumą, tarybos narių atsakomybę bei sprendimų priėmimo kokybę.

Rimantas SIMONAVIČIUS, Bendrųjų reikalų ir informacinių technologijų skyriaus vedėjas

Palikti Komentarą

XHTML: Galite naudoti html žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>