Paskelbta: Pn, Sau 27th, 2012
Puslapis | Paskelbė admin

Lietuvos Respublikos piliečių vardų sąvadas

Dalintis
Žymos

Valstybinė lietuvių kalbos komisija atvėrė visuomenei Lietuvos Respublikos piliečių vardų sąvadą, sukauptą pasvetainėje vardai.vlkk.lt. Čia pateikiami visi Lietuvos Respublikos piliečių ir Lietuvoje 1991-2010 m. gimusių vaikų vardai. Duomenys gauti iš Lietuvos Respublikos duomenų registro. Pagrindas – piliečių vardų duomenų bazė. Šiuo metu sąvade yra 82 746 vardai, tai 3 593 391 asmens vardas. Ištirti ir sutvarkyti vardai perkeliami į Rekomenduojamų vardų sąrašą. Jame yra daugiau kaip 40 tūkst. vardų. Kol kas šis sąrašas nėra išsamus- sudarytas tik iš jau išanalizuotų 4 tūkst. vardų. Rekomenduojami, arba kitaip teiktini, vardai išlinksniuoti, sukirčiuoti, klasifikuoti pagal kilmę. Iš normos požiūriu vengtino ar neteiktino vardo varianto siunčiama į teiktiną.
Visi kviečiami domėtis vardais. Galima sužinoti, kiek rūpimas vardas yra populiarus ar buvo populiarus žmogaus gimimo metais (seniausi gimimo įrašai siekia XIX a. pabaigą -1890 m.), ar buvo populiarus jo gimimo vietoje. Galima palyginti savo ir savo šeimos narių ar draugų vardų populiarumą (dažnumą). Svetainės pagrindiniame puslapyje klausiama, ar kada nors domėjotės, kaip Jums buvo išrinktas vardas, kokį vardą pats sau išsirinktumėte ir kodėl, į ką labiausiai atsižvelgtumėte rinkdami vaikui vardą. Laukiami lankytojų pasakojimai apie vardus.
Taigi, domėkitės, pasakokite ir rinkite savo vaikams teiktinus – lietuvių kalboje tradicinius ar priimtinus naujus – vardus.

Palikti Komentarą

XHTML: Galite naudoti html žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>