Paskelbta: An, Lie 3rd, 2012

Pasirengimas tremtinių sąskrydžiui vyksta sklandžiai

Dalintis
Žymos

Rugpjūčio 4 d., šeštadienį, Ariogaloje, Dubysos slėnyje įvyks tradicinis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.
Susitikti su tremties ir kovos draugais čia kasmet susirenka keli tūkstančiai buvusių politinių kalinių ir tremtinių iš Lietuvos bei kaimyninių šalių.
Pasak Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininko Edvardo Strončiko, Lietuvos istorijai, dabarčiai ir ateičiai neabejingi žmonės ne tik dalysis savo džiaugsmais ir rūpesčiais, bet ir kalbėsis apie valstybės ir tautos problemas, priims politinius dokumentus.
Vakar Raseinių rajono savivaldybės meras Remigijus Ačas ir mero pavaduotojas Sigitas Vaičius, dalyvaujant Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėjai, atliekančiai Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktoriaus funkcijas Reginai Petreikienei, Ariogalos miesto seniūnei Renatai Aleksiejienei, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ direktoriui Jonui Kiaušui, UAB „Raseinių autobusų parkas“ direktoriui Andriui Vyšniauskiui, VšĮ Raseinių rajono greitosios medicinos pagalbos stoties direktorei Rimantai Baulienei ir Raseinių rajono kultūros centro direktorei Valdonei Balčaitienei, susitiko su sąskrydžio „Su Lietuva širdy“ scenarijaus autoriais, režisieriais ir šventės vedėjais – Viliumi Kaminsku bei Petru Venclova, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininku E. Strončiku, Lietuvos šaulių sąjungos vadu pulkininku Antanu Plieskiu, Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriumi Sauliumi Liausa, Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2 – osios rinktinės vadu Minvydu Mikalausku ir kapitonu Mindaugu Sakalausku ir aptarė renginio organizacinius klausimus: apie Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydžio „Su Lietuva širdy“ dalyvių pavežėjimo į Dubysos slėnį, maitinimo, greitosios medicininės pagalbos teikimo, tvarkos užtikrinimo, renginio scenarijaus bei apipavidalinimo ir kt. problemas.
Pasitarimo metu Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininkas E. Strončikas pasidžiaugė, kad rengimasis būsimam sąskrydžiui vyksta sklandžiai.
„Šie kasmetiniai susitikimai yra labai svarbūs, nes jie šildo ir gydo mūsų sielas,- sakė E. Strončikas.- Mūsų tikslas – padėti po visą Lietuvą pasklidusiems buvusiems tremtiniams, politiniams kaliniams, kariams savanoriams ir Laisvės kovų dalyviams susitikti, pabendrauti, pasidalinti prisiminimais, o jaunimą supažindinti su okupacinio laikotarpio istorija.“

Sigitas GUDŽIŪNAS, viešųjų ryšių vyr. specialistas

Palikti Komentarą

XHTML: Galite naudoti html žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>