Paskelbta: Pr, Vas 6th, 2012
Naujienos | Paskelbė admin

Planšetinis kompiuteris iškeliavo į Ariogalą

Dalintis
Žymos

2012 m. sausio 31 d. įvyko jau trečias Kauno apskrities viešosios bibliotekos ir TEO LT, AB inicijuoto renginių ciklo „Pecha Kucha“ vakaras. Šį kartą visus svetingai priėmė Raseinių rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Renginyje buvo pristatyta 11 idėjų. Dalyviai – Raseinių ir Ariogalos gyventojai – diskutavo jų bendruomenėms aktualiais kultūrinės ir socialinės plėtros, savanorystės, vaikų ir jaunimo užimtumo klausimais.
Pirmoji vieta atiteko Steponui Naciui iš Ariogalos, pristačiusiam idėją „Vaikų motyvacijos gerinimas perteikiant geras ir blogas patirtis“. Futbolo treneriu dirbantis pranešėjas pastebėjo, jog jaunuoliams nelengva pasirinkti savo gyvenimo kelią ir įvertinti karjeros galimybes, nes tradicinė mokykla ne visuomet padeda atsiskleisti asmenybei. Skirtingiems moksleiviams reikia skirtingos motyvacijos. Galima motyvuoti jaunuolius, padedant jiems analizuoti artimiausią aplinką, pateikiant sėkmingos ir nesėkmingos veiklos pavyzdžius ir pan.
Anot antrosios vietos nugalėtojo Arno Zmitros, Raseiniuose trūksta specialiai jaunimui pritaikytos erdvės. Tokia vieta galėtų tapti Jaunimo namai, kuriuose būtų sportuojama, žaidžiami žaidimai, rengiami muzikos, kino vakarai ir kt. Pranešėjas paminėjo moksleivius, kurie keletui mėnesių išsinuomotą garažą pavertė jaunimo susibūrimų zona.
Trečioji vieta atiteko VšĮ Protiškai neįgalaus jaunimo dienos užimtumo centro socialinei darbuotojai Alai Vochmeninai, pristačiusiai bendruomeniškumo ir aplinkos gerinimo projektą „Sumuštinis visiems“. Idėjos autorės manymu, projekte galėtų dalyvauti ne tik neįgalieji, bet ir Raseinių rajono senjorai. Centro bendruomenė ketina siūlyti senjorams prisidėti prie rekreacinės zonos įrengimo, vaistažolių rinkimo ir kitų centro inicijuojamų užimtumo veiklų.
Išradingiausios idėjos autore pripažinta Milda Zakaitė. Ji pasakojo, kaip grupelei Ariogalos jaunuolių prieš keletą metų kilo mintis originaliai panaudoti plastikinius butelius – iš jų padaryti plaustą, kuris išsilaikytų ant vandens paviršiaus ir taptų futbolo aikštele. Idėjos „Plaustbolas – futbolo žaidimas ant plausto“ autorė atviravo, jog plausto gamyba (vėliau ir žaidimas ant jo) patraukė nemažai jaunimo, o vietos bendruomenę paskatino rūšiuoti atliekas.
Linksmiausios idėjos autorė Vaiva Kveškevičiūtė siūlė moksleiviams originaliai panaudoti kramtomąją gumą. Užuot lipdę gumą prie mokyklinio suolo, ją galėtų klijuoti ant specialių plakatų ar stendų ir taip kurtų bendrus meno kūrinius. Anot pranešėjos, būtų švaresni ir baldai, ir drabužiai…
Komisijos sprendimu geriausiai temą atspindėjo Ovidijus Butkus, kalbėjęs apie gamtosauginių idėjų propagavimą mokyklų bendruomenėse. Jis pristatė Gyvūnų globos draugijos Raseinių skyriaus švietėjišką veiklą: pasakojo, kaip vaikai supažindinami su aplinkosaugos problemomis, supažindino su sėkmingai įgyvendintomis akcijomis, pavyzdžiui, inkilų gaminimo ir kabinimo miškuose bei parkuose.
Kiti renginio dalyviai pasirinko įvairiausias temas: dr. Daiva Šeškauskaitė pateikė pluoštą idėjų, kaip pagerinti bendruomenės gyvenimą; Simas Petrauskas siūlė pristatyti profesijas jas geriausiai atspindinčiais garsais; Algimantas Mielinis atskleidė, kaip pavyko prikelti naujam gyvenimui buvusią poilsio ir renginių zoną Viduklės miškelyje „Atauga“; asociacijos „Svajoklio projektai“ narės Goda Tamulytė ir Monika Jukilaitytė pristatė sėkmingai įgyvendintus jaunimo projektus ir kvietė į planuojamas kūrybines dirbtuves; Aivaras Tervidis dalijosi naktinio futbolo idėja ir siūlė originalius apdovanojimus merginoms.

Dalyvių pristatymus vertino garbi komisija:
• Pirmininkė – TEO LT, AB Kauno regiono centro biuro vadybininkė Jolanta Šlipaitienė
• UAB „Skaitmeninis amžius“ pardavimų vadovas Tomas Kalinauskas
• Raseinių rajono savivaldybės vicemeras Sigitas Vaičius
• Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė
• Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė Asta Naudžiūnienė.
Pirmosios vietos nugalėtojui atiteko generalinio rėmėjo TEO LT, AB įsteigtas prizas – planšetinis kompiuteris. Paskatinamuosius prizus įsteigė leidykla „Alma littera“, UAB „Skinija“ ir „Copy 1″.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos Kultūrinių renginių organizatorė Aistė Megelinskienė

Palikti Komentarą

XHTML: Galite naudoti html žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>