Paskelbta: Kt, Spa 13th, 2011
Naujienos | Paskelbė admin

Pradedamas šildymo sezonas

Dalintis
Žymos

Savivaldybės direktoriaus įsakymu nuo 2011 m. spalio 13 d. pradedamas šildymo sezonas mokymo ir ikimokyklinio ugdymo, socialinės rūpybos, sveikatos priežiūros ir kitoms biudžetinėms įstaigoms. Nuo spalio 18 d. kitiems vartotojams.
Pagal Šilumos tiekimo ir vartojimo taisykles, šildymo sezoną galima pradėti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė nei dešimt laipsnių šilumos. Raseinių hidrometeorologijos stoties duomenimis, Raseiniuose spalio 10 dieną vidutinė paros temperatūra buvo 8,6 laipsnio, spalio 11-ąją – 7,7 laipsnio, spalio 12-ąją – 6,9 laipsnio.
Šildymo sezono pradžią, atsižvelgdama į faktines lauko oro temperatūras, nustato savivaldybė, tačiau kada pradėti šildymo sezoną daugiabučiuose namuose, gyventojai gali nuspręsti patys.
Savivaldybės administracija primena, kad daugiabučių namų gyventojai turi teisę patys nuspręsti dėl pastatų šildymo pradžios, nepažeidžiant nustatytų higienos normų reikalavimų. Daugiabučių gyvenamųjų namų patalpos gali būti pradėtos šildyti ir vėliau, jei tam pritaria dauguma (daugiau nei pusė) gyvenamojo namo gyventojų. Apie tai įgaliotas asmuo gali pranešti šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas duoda leidimą šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojui sprendimą įgyvendinti.
Šildymo sezono laikotarpiu šilumnešis privalo būti tiekiamas iki daugiabučio namo įvado nepriklausomai nuo to, ar šildomi ar nešildomi butai ir kitos patalpos. Šildymo sezono laikotarpiu butai ir kitos patalpos daugiabučiame name privalo būti šildomi, atsižvelgiant į nustatytas higienos normas. Kaip nurodoma „Gyvenamųjų ir viešojo naudojimo pastatų mikroklimato“ higienos normoje, gyvenamųjų patalpų oro temperatūra šildymo sezono metu turėtų būti tarp 18-22 ˚C. Patalpoje, kurioje miegama, oro temperatūra gali būti 2-3 laipsniais žemesnė.

Palikti Komentarą

XHTML: Galite naudoti html žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>