Paskelbta: Št, Bal 7th, 2012
Gyventojams | Paskelbė admin

Šiferio stogų keitimas – nepamirškite ir apie saugumą

Dalintis
Žymos

Prasidėjus Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklos darbams, visiems būtina atkreipti dėmesį į darbų saugą ir asbesto keliamą pavojų darbuotojų ir gyventojų sveikatai. Iki to laiko, kol asbesto turintys statiniai, konstrukcijos ar gaminiai neliečiami, ši medžiaga didesni pavojaus nekelia. Jis atsiranda tuos statinius konstrukcijas ir gaminius laužant, pjaustant, ardant ar apdorojant, kai aplinkoje pasklinda labai smulkios, akimi nematomos skaidulos. Žmogui įkvepiant asbesto skaidulas, jos lyg adatėlės susminga į kvėpavimo takų audinį, tapdamos įvairių nepagydomų vėžinių susirgimų priežastimi.

Tiek samdomi darbuotojai, tiek gyventojai, stogus keisiantys savo jėgomis, dirbdami su asbestu ar jo turinčiais gaminiais turi maksimaliai saugotis jo poveikio atitinkamai pasirengdami darbui, jį organizuodami ir vėliau tvarkydami darbo vietą. Privaloma dėvėti vienkartinius darbo kostiumus su gobtuvu, kvėpavimo takų apsaugos priemones bei batus, nuo kurių galima būtų pašalinti taršą.

Daugiau informacijos apie darbo saugos reikalavimus galima rasti LR Valstybinės darbo inspekcijos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklalapyje www.vdi.lt.

Asbestcemenčio stogų dangos šalinimas, metodinė informacija darbų saugai ir sveikatai

Palikti Komentarą

XHTML: Galite naudoti html žymas: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>